Zaoszczędzone pieniądze na budowie domu zainwestuj w lokaty

po zaoszczedzeniu pieniedzy przy budowie domu kanadyjskiego pieniadze mozna zainwestowac na lokacie

Dom kanadyjski należy do jednych z mniej kosztownych rozwiązań budowlanych. Dobrym pomysłem na spożytkowanie oszczędności jest ich zainwestowanie. Dziś przyjrzymy się lokatom jako formie stałego i pewnego zarobku.

O jakich w ogóle oszczędnościach możemy tutaj rozmawiać? Wielotysięcznych, które przy dobrym tempie budowy i niskiej cenie materiałów mogą sięgnąć nawet kwoty dobiegającej do 100 tys. zł. Przy budowie domu standardowymi metodami o takich sumach można zapomnieć.
Tak duże środki, jeśli obawiamy się ryzyka, dobrze zainwestować w pewne źródło dochodu. Takimi niewątpliwie są lokaty bankowe. Do wyboru możemy mieć lokaty długo i krótkoterminowe czy też np. lokaty z dopłatą. Te ostatnie zakładają możliwość dopłacenia środków w trakcie trwania lokaty.

Testować różne lokaty – czemu nie?

Taki wybór dywersyfikuje nasze sposoby na zarobek, przez co możemy testować jego najbardziej opłacalne źródła. Jedną z metod może być inwestowanie części środków w lokaty krótkoterminowe. W ten sposób co jakiś czas będziemy mogli zmienić lokatę na korzystniejszą pod względem oprocentowania w danym momencie. W tym pomagają porównywarki lokat, jak http://extralokaty.pl/. Należy przy tym pamiętać, że zysk jest obliczany w skali rocznej. Dodajmy, że czas trwania lokaty poznamy pod terminem zapadalności.

Wybierając lokatę należy też kierować się innym kluczowym dla lokat pojęciem, czyli kapitalizacją. Jej rodzaj decyduje po jakim czasie do naszego rachunku będą dopisywane odsetki. Starajmy się dobierać lokatę tak, by okres zapadalności był jak najczęstszy.

Banki swoim klientom często proponują do lokaty dodatkowe produkty w rodzaju konta osobistego czy ubezpieczenia, dzięki którym podwyższone może zostać jej oprocentowanie. Należy na nie uważać, bo nie zawsze muszą oznaczać dla nas korzyści, w efekcie przynosząc nie tak duży zysk, jak planowaliśmy.

Wiemy, na co się decydujemy

Należy też pamiętać, że od lokat należy odprowadzić tzw. podatek Belki od zysków kapitałowych w wysokości 19%. Nawet ten czynnik składa się jednak na to, że od początku wiemy z dużą dokładnością, ile zarobimy na produkcie, który bardzo łatwo uruchomić. Bankowi nie trzeba nic udowadniać – wystarczy złożenie podpisu i przelanie potrzebnej kwoty.

Oczywiście, trzeba się liczyć z tym, że w czasie trwania lokaty nasze środki są zamrożone, a oprocentowanie jest mniejsze niż przy produktach inwestycyjnych. Realny zysk, którego dalsze przeznaczenie możemy uwzględnić w domowym budżecie, jest tutaj ewidentnym plusem. Poza wszystkim, lokata to jeden z najbezpieczniejszych instrumentów uzyskiwania dochodu, bo w razie upadłości banku odzyskanie środków gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli do tego dodamy, że w zasadzie poza wyborem lokaty nie musimy nic robić, żeby zaczęła ona pracować na nasz zysk, ten sposób pomnażania pieniędzy jawi się w swojej stabilności jako bardzo atrakcyjny.