Ile kosztuje mieszkanie w domu kanadyjskim

Wszystko zależy od wielkości – domy kanadyjskie

Domy kanadyjskie to domy, których technika wykonania jest szybka, trwała i bezpieczna, jednakże, jak każdy dom, również domy szkieletowe generują koszty. Koszty te zależne są od kilku czynników a mianowicie od liczby osób, które z domu korzystają oraz całkowitej powierzchni budynku. Ważna jest ilość czasu na dobę, w którym użytkowany jest dom, jeśli bowiem domownicy przez większą część doby przebywają poza nim, nie ma potrzeby ogrzewania go w tym czasie.
Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszty jest konstrukcja domu, znacznie łatwiej ogrzać budynek stanowiący zwartą bryłę, ponieważ ma ona mniej przegród zewnętrznych.
Większość osób lubi domy jasne i przestronne, jednakże należy mieć na uwadze, że im większa ilość okien w budynku, tym większe koszty ogrzewania. Nawet przez nowoczesne szyby ucieka bowiem spora ilość ciepła. Przy wyborze szyb należy więc kierować się ich parametrami technicznymi i przewidywaną termoprzepuszczalnością.

Koszty zmienne – domy szkieletowe

Domy kanadyjskie tak samo jak domy wznoszone w innych technikach będą generowały mniej kosztów w sezonie wiosenno-letnim, a znacznie większe w sezonie jesienno-zimowym. Należy mieć na uwadze również to, że przy temperaturach bliższych minus dwudziestu koszty będą dużo większe, niż przy zimie gdzie temperatura utrzymuje się w granicy zera stopni. Nie bez znaczenia są też preferencje cieplne domowników. Nawet przy zmianie temperatury z około dwudziestu dwóch na około dwadzieścia pięć stopni, rachunki wzrosną. To samo tyczy się zużycia ciepłej wody, im więcej wody o odpowiednio wysokiej dla domowników temperaturze zostanie użyte, tym większe będą ogólne koszty utrzymana budynku.
Kolejnym czynnikiem mającym znaczenie jest sposób ogrzewania, a dokładniej to czym jest palone. Różne materiały przeznaczone do spalania w piecach dają różne ładunki energii cieplnej.

Odpowiednio zaprojektowane i wykonane domy szkieletowe o wielkości około 100 do 130 metrów generują koszty całkowite w skali miesięcznej wynoszące plus minus pięćset złotych. Co nie jest kwotą wygórowaną za życie w swoim własnym zdrowym domu.

Przeczytaj: Ile kosztuje budowa domu kanadyjskiego

Przeczytaj: Z czego buduje się ściany wewnętrzne w domu kanadyjskim?