9 powodów, by wybrać dom kanadyjski

zalety mieszkania w domu kanadyjskim

Dom kanadyjski, czyli drewniany budynek o konstrukcji szkieletowej. W USA i Kanadzie znany od dawna i niezwykle popularny. W Polsce staje się coraz bardziej powszechny.

1. Dom Kanadyjski – koszt budowy

Cena domu kanadyjskiego jest oczywiście zależna m.in. od wielkości, lokalizacji i wyglądu. Porównując jednak domy drewniane i murowane koszt tych pierwszych jest niższy. Przede wszystkim ze względu na cenę materiałów, z jakich są wykonane oraz mniejszego nakładu pracy wykonawców.

2. Dom kanadyjski, a szybkość wykonania

Dom drewniany o konstrukcji szkieletowej można postawić już w trzy miesiące. Jest to ogromny plus dla osób czekających z niecierpliwością na klucz. W przypadku domów murowanych czas jest nawet czterokrotnie dłuższy.

3. Domy kanadyjskie są ekologiczne i energooszczędne

Ściany wypełnione wełną dają dobrą izolację termiczną. W domu kanadyjskim ogrzewamy tylko powietrze wewnątrz, a nie ściany, to znaczy, że szybciej się nagrzewa. W ten sposób wystarczy po opuszczeniu budynku na dłużej, wyłączyć ogrzewanie i uruchomić je tuż po powrocie. Dom zostanie ogrzany w krótkim czasie. Ekologia przejawia się już w niskim zużyciu energii. Użyte surowce są naturalne, a po budowie pozostaje niewielka ilość odpadów.

4. Dom kanadyjski – większa powierzchnia

Dzięki cienkim ścianom, domy kanadyjskie są bardziej przestronne, posiadają większą powierzchnię użytkową, niż domy murowane. Zastosowane przy budowie techniki, dają nam możliwość jego modernizacji i powiększenia w każdej chwili, niewielkim nakładem pracy i czasu.

5. Możliwość prowadzenia prac o każdej porze roku

Poza fundamentem, mamy możliwość stawiania budynków szkieletowych o każdej porze bez względu na pogodę. Domy kanadyjskie sprawdzają się zarówno w niskich i wysokich temperaturach.

6. Wykonane z dobrej jakości drewna

Wielu sądzi, że polskie drewno nie nadaje się do stawiania budynków mieszkalnych, ponieważ jest złej jakości. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, że firmy zamawiają surowiec z zagranicy. Powodem jednak nie jest zła jakość naszego drewna, a cena. Polskie drewno jest nieznacznie droższe, ale równie solidne.

7. Domy Kanadyjskie są trwałe i wytrzymałe

Wbrew obiegowym opiniom o kruchej konstrukcji takich budynków, domy kanadyjskie są solidne i odporne. Umiejętności wykonawców mają decydujące znaczenie w trwałości budynków szkieletowych. Obecnie jest wiele polskich firm, których wiedza i umiejętności nie odbiegają od specjalistów z Kanady.

8. Domy kanadyjskie są przytulne

Dzięki użyciu naturalnych surowców do budowy domu, wnętrze takiego budynku daje nam wrażenie przytulności i łączności z naturą. Wystarczy lokalizacja w malowniczym miejscu, a cienkie ściany stworzą doznanie, jakby przyroda przenikała do środka. Zapach drewna jest jedyny w swoim rodzaju.

9. Swoboda w wyborze materiałów

Drewno to tylko szkielet domu kanadyjskiego. Do wykończenia możemy użyć wszystkich dostępnych na rynku surowców. Zarówno płyty gipsowo-kartonowe, klinkier, tynk czy naturalny kamień będą odpowiednie i zależne od naszego życzenia.

Domy kanadyjskie zyskują w Polsce z roku na rok rzesze zwolenników. Nic w tym dziwnego, wymienione wyżej zalety, głównie cena i szybkość wykonania, mogą przekonać niezdecydowanych.