Dom szkieletowy – coraz popularniejszy w Polsce

budowa domu z drewna w PL

Dom kanadyjski – już sama nazwa jest trochę tajemnicza. Z jednej strony chciałbyś mieć taki dom, bo tak jakoś elegancko brzmi, choć może nawet nie wiesz, na czym ten dom polega… A z drugiej strony trochę niezbyt rozsądnie pakować się w coś nowego. Co nie jest popularne w Polsce? O nie!, i tutaj się mylisz, bo właśnie domy kanadyjskie są coraz bardziej bardziej popularne wśród Polaków. Dlaczego właściwie? Na czym polega sukces i urok tych domów?

Lata dziewięćdziesiąte – początki domów kanadyjskich

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że nazwa dom kanadyjski oznacza nowoczesną technologię domu polegającą na stosowaniu szkieletu domu z drewna. Jest to proste i całkiem atrakcyjne. Jednak temat ten nadal wzbudza w naszych kraju wiele kontrowersji. Właściwie nie jest to taka znowu najnowsza technologia, bo te domy były już popularne w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych. Popularność tych domów polegała na tym, że drewno było wówczas stosunkowo tanie. Takie budynki w stylu kanadyjskim były po prostu tańsze od tradycyjnego budownictwa. Ale jak to z nowościami bywa, wokół tej ciekawej techniki narosło sporo mitów. Poza tym nie było wtedy internetu i raczej nikt nie mógł sobie tak prosto z mostu sprawdzić w internecie, co taka technologia oznacza, na czym to polega. Pewnie niektórzy myśleli, że taki dom ma sporą szansę na drugi dzień runąć. I w związku z tym, że w ogóle ludzie nie znali się dobrze wtedy na budownictwie a na dodatek było wielu amatorów, wiele domów naprawdę się rozsypywało w wyniku popełnianych podczas budowania błędów. Szybko rozeszły się plotki, że domy są do niczego.

Dom drewniany zbudowany w mig

A jednak mimo to domy te zyskały w Polsce dużą popularność. Na przykład dlatego, że są one bardzo tanie i łatwe we wznoszeniu. Taki dom można zbudować aż pięć razy szybciej niż tradycyjny dom ceglany czy betonowy. Poza tym, gdy popełnimy pomyłkę, taki dom można z łatwością naprawić. Taki do nie jest jednocześnie gorszy estetycznie. Przeciwnie, jest tak samo atrakcyjny, a przy tym wygodny. Stąd ma wielu zwolenników.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*