Elewacja w domu kanadyjskim

W naszym kraju coraz popularniejsze staje się stawianie domów kanadyjskich. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, wśród których należy szczególnie zwrócić uwagę na szybkość stawiania budynków. Przeważnie jest to kwestia kilku tygodni. To bardzo wygodna opcja dla osób pragnących w krótkim czasie rozkoszować się urokami własnej nieruchomości.

Elewacja w domu kanadyjskim – z czego?

Konstrukcja domu kanadyjskiego oparta jest na elastycznym drewnianym szkielecie, który stawiać można o każdej porze roku. Jedynym zastrzeżeniem do takiej budowy jest czas wylewania fundamentów, który uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Sam wygląd domu może być bardzo różny i zależy od naszych indywidualnych preferencji. Spełni on wymagania zarówno tradycjonalistów, jak i osób o gustach skierowanych bardziej w stronę nowoczesności.

Elewacja tradycyjna czy nowoczesna?

Dom szkieletowy może z zewnątrz wyglądać, jak zwykły murowany. Jednak należy tutaj pamiętać o tym, iż tynki mogą być wykonywane tylko w odpowiednich temperaturach. Ich kładzenie wyklucza zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka temperatura. Zakres parametrów może być różny w zależności od rodzaju wykorzystywanego materiału. Przed rozpoczęciem prac należy dokładnie zapoznać się z wytycznymi producenta. Jeżeli tego nie uczynimy nasza reklamacja odnośnie wadliwości towaru najprawdopodobniej zostanie rozpatrzona odmownie. Dom kanadyjski może mieć nie tylko drewnianą konstrukcję, ale także od zewnątrz być drewniany.

Wykorzystujemy wtedy szalówkę drewnianą. Jeżeli obłożymy go cegłą klinkierową, zdobędzie wygląd domu z cegły. Kolejnym rozwiązaniem jest szalówka nadająca wrażenie domu z bala. Można również położyć standardowy siding PCV. Wybór zależy od naszych osobistych upodobań, jednak nierozerwalnie związany jest z zasobnością portfela.

Najdroższym rozwiązaniem jest elewacja z cegły klinkierowej. Jest to jednak inwestycja na długie lata, dlatego należy dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Czasami lepiej wydać trochę więcej na początku, niż inwestować np. w kolejne malowanie domu. Możliwości są zatem ogromne, a każdy dom może nabrać swojego indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru.